شیراز - میدان معلم - بلوار همت جنوبی - نبش کوچه 23
071-36310283
شیراز- میدان معلم
071-36310283

ثبت نام

نحوه ی ثبت نام در

مرکز علمی کاربردی مجتمع صنعتی پروتئینی شام شام

می توانید برای ثبت نام بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول

می توانید سوالات خود را با ما درمیان بگذارید، اگر نیاز به دیدن سرفصل رشته ها دارید از زیرمنوی آموزش بخش سرفصل ها می توانید آنها را دانلود کنید.

چه مقطعی می توانم ثبت نام کنم ؟
دانشگاه علمی کاربردی دارای دو مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته است. اگر دیپلم یا پیش دانشگاهی ( داشتن پیش دانشگاهی الزام نیست ) دارید می توانید در مقطع کاردانی ثبت نام کنید و اگر دارای مدرک کاردانی یا کارشناسی هستید می توانید مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید.
اگر مدرک کارشناسی پیوسته داشته باشم می توانم دوباره کارشناسی ثبت نام کنم؟
بله، اگر شما دارای مدرک کارشناسی پیوسته باشید می توانید یک بار دیگر کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید. و با دو سال درس خواندن یک مدرک کارشناسی دیگر بگیرید( این موقعیت شامل کسانی که دارای معافیت تحصیلی هستند نمی شود)
قبلا در دانشگاه دیگری درس خوانده ام، می توانم معادلسازی کنم؟
بر اساس آیین نامه جدید، فقط دروسی قابل معادلسازی است که حداکثر 5 سال از تاریخ اخذ آن درس در تحصیل قبلی متقاضی گذشته باشد و وضعیت تحصیلی قبلی نامبرده نباید فارغ التحصیل باشد. توجه داشته باشید معادلسازی از مقطع پایین تر به مقطع بالاتر امکان پذیر نیست.
هر مقطع چند واحد است و چند سال طول می کشد؟
مقطع کاردانی ناپیوسته دارای تعداد واحد بین 70 تا 75 است( بستگی به رشته دارد) و دو سال زمان می برد، مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز بین 70 تا 75 واحد ( بستگی به رشته دارد ) و این مقطع نیز دو سال زمان می برد. جمعاً طی 4 سال می توانید دو مدرک کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته بگیرید.
معافیت تحصیلی شامل چند سال می شود؟
معافیت تحصیلی برای هر مقطع شامل 5 ترم می شود.
ثبت نام در علمی کاربردی نیاز به آزمون یا کنکور دارد؟
ثبت نام علمی کاربردی بدون کنکور است اما باید حتما از طریق سازمان سنجش انجام پذیرد چون تمام مدارک علمی کاربردی زیرنظر وزرات علوم است. پذیرش در علمی کاربردی نیاز به شرط معدل دارد. برای مقطع کاردانی معدل دیپلم ملاک است و برای مقطع کارشناسی معدل مقطع کاردانی

پاسخ مناسب را پیدا نکردید؟ با ما تماس بگیرید